Jak odejít z města

Jak odejít z města

O zkušenosti s odchodem z města a změnou dosavadního způsbu života se podělí Petr Zapletal, Kateřina Horáčková, Marek Dušák a Václav Fous. Dozvíte se co jim to přineslo a co jim to vzalo a proč odešli a nebo se vrátili.

Petr Zapletal se podělí o své zkušenosti s odchodem z Prahy na polosamotu Buchov na Benešovsku, kde trvale žije od roku 2001, nyní i s rodinou a provozuje ubytování pro rodiny s dětmi a centrum osobního rozvoje s různými typy seminářů.

www.buchov.cz, www.centrum-buchov.cz

Kateřina Horáčková - permakulturní aktivistka s bohatou zkušeností s dobrovolnictvím, zejména v oblasti ochrany životního prostředí. Projezdila Evropu jako WWOOFer, aby se naučila ekologicky hospodařit a poznala život v komunitách. V roce 2001 spoluzaložila veganskou biozahradu MRKEV s cílem soběstačného života a zachování starých odrůd kulturních plodin a řemesel. Stála u zrodu stránek www.bio.cz, od roku 2010 hostuje pobytové a praktické permakulturní kurzy, studuje a šíří ajurvédu, navrhuje jedlé zahrady. Dozvíte se, jaké byly plány, jaká realita a proč dnes žije novodobým nomádským způsobem života.

www.bio.cz/cestou-bylin  www.kailashvedicguild.com http://wwwold.ekovesnicky.cz/cesko/spolek_mrkev.html

Václav Fous odešel s přítelkyní Veronikou z Prahy na Sázavu, kde se jim narodila dcera. Dozvíte se jaké to je žít v malé chatě v přírodě . Jaké změny v podnikání nastaly. Co ho vedlo k tomu opustit pozici Art directora v reklamních agenturách a vystřídat ji za místo, kde lišky dávají dobrou noc. Jaké jsou výhody a nevýhody rychlé změny bydlení a jak náročné je začlenit se.  A je to vůbec možné?

https://www.behance.net/VFdesign , www.vaclavfous.com 

Marek Dušák se odstěhoval s rodinoou do pohranicni vesnice Bilá voda,  kde opravil dům a vybudoval statek. Dozvíte se jaký byl jeho odchod z města a život v polském pohraničí a proč se v roce 2014 vrátil s rodinou zpět do Prahy  http://www.jinavlna.cz/marek

Dokument Marka Dušáka - Nová zpráva z konce světa - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10393810126-nova-zprava-z-konce-sveta/412235100021002

Petr Mach – s manželkou se odstěhovali z Prahy na Třeboňsko do obce Rapšach zhruba 1000m od hranic s Rakouskem. Nyní opravují domek a hospodaří na větším pozemku. Dozvíte se, co předcházelo samotnému přestěhování a jak žijí nyní.

http://nasezahradka.webnode.cz/


Další odkazy k akci:

www.facebook.com/events/1387136354909857/

0 komentářů

05.11.2014
18:00 - 21:00
Creative Gate - Jindřišská 5, Praha 1 III. schodiště
pořádá Akademie soběstačnosti
kapacita 30 míst
zbývá 16 míst
300 Kč
Akce již proběhla.
Václav Fous
Václav Fous

Žiji přítomností. Freelancuji. Žiji v Posázaví, v domku na kraji vesnice přímo u lesa. Moje ... více o lektorovi

Kateřina Horáčková
Kateřina Horáčková

--- permakulturní aktivistka s bohatou zkušeností s dobrovolnictvím, zejména v oblasti ochrany životního prostředí. sbírá ... více o lektorovi

Přihlášení účastníci

anonymní účastník
Eva Hauserová
Martin Truhlář
Soňa Sýkorová
Milan Kollinger
anonymní účastník
Stanislav Miler
michaela feiglová
Kateřina Klejchová
Václav Klinkera
Michal Hájek
Jan Míchal
Patrick Venulejo
anonymní účastník

Další akce, které by se Vám mohly líbit

Nahoru