Dům z konopného betonu

Online kurz z kategorie: Bydlení

Dům z konopného betonu
Lektor: Marek Šedivý
Natočeno: 28.02.2015, Stavby z přírodních materiálů 2015 HUB Praha
Délka: 44 min
Cena: Zdarma kreditů
Pro přehrání videa se přihlašte nebo ZDARMA registrujte

Marek Šedivý sdílí své zkušenosti se stavbou domu z konopného betonu (hempcrete).

Konopím se zabývám uz 19let. Stavební praxi se věnuji 8 let. V minulých letech jsem si postavil vlastní konopný dům. Na stavbu jsem se připravoval několik let. Sháněl jsem informace a vydal jsem se pro rady i na Slovensko, kde u Košic stojí první dům z konopného betonu. Někdy se označuje jako HempCrete, tvoří jej směs konopného pazdeří (vnitřky stonku konopí), hašeného a takzvaného hydraulického vápna, cementu a vody.
Z mojeho pohledu má konopný beton řadu výhod: především díky němu vzniká difúzně otevřená stavba, kterou netrápí plísně. Není zde ani problém s tepelnými mosty, materiál je recyklovatelný, nabízí vysokou tepelnou i zvukovou izolaci a také velkou tepelnou setrvačnost. Výhodou je samozřejmě i rychlost výstavby.
Na jednom hektaru půdy je možné vyprodukovat až 10 tun konopí (z něhož je kolem 60 % pazdeří). Pro stavbu domu je potřeba přibližně 12 až 15 tun pazdeří, což znamená, že dva hektary půdy mužou zajistit dostatečné množství materiálu na stavbu rodinného domu.
V současné době jsme spolu s přáteli založili společnost- Konopné stavby. Naší prioritou a posláním je nabízet zdravé a cenově přijatelné řešení nízkoenergetických staveb z konopného betonu, které není potřeba obalovat do polystyrénu, minerálních vat, fólií nebo lepidel. 

Nahráno na konferenci Stavby z přírodních materiálů 2015 HUB Praha

http://baobaby.actinidia.sk/

0 komentářů

Nahoru