Kontaktní rodičovství a sebeláska

Online kurz z kategorie: Zdraví

Kontaktní rodičovství a sebeláska
Lektor: Lucie Ratajská
Natočeno: 13.05.2019, Týden respektu k porodu
Délka: 68 min
přehrát zdarma

Lucie Ratajská sdílí své zkušenosti jak komunikovat s malými dětmi.

Příchodem miminka na svět se vše mění... Nerodí se jen dítě, rodí se i máma. Vše je jinak a cely náš svět se přizpůsobuje tomu malému a dokonalému tvorečkovi... Dýchaly bychom za něj, chceme mu dát vše, co potřebuje, možná vše, co my jsme nedostaly a mnohem víc než jsme dostaly v době, kdy jsme přišly na svět my.
Jde v kontaktním rodičovství naplnit potřeby dítěte i své? Kde je ta hranice, kdy jsem tady pro rodinu a kdy tu potřebuji být i pro sebe? Setřela se vám někde mezi dvěma čárkami na těhotenském testu a šestinedělím?
Někdy se nám jde mnohem lépe naladit na potřeby našeho dítěte než na ty vlastní...po nějakém čase totiž úplně jednoduše zapomeneme, nebo si vysvětlíme, že takto je to v pořádku.
Sebeláska je nedílnou součástí Kontaktního rodičovství, je totiž naší výzvou, která se pak může stát výživou pro naše nejbližší...
Naladíme se na to, jak se na sebe naladit, jak nakombinovat principy Kontaktního rodičovství a Sebelásky, jak jít krok za krokem, aby to nebyly jen plány na "ažpak", ale věci praktikující teď a tady.
Řekneme si i pasti toho, když dlouho směřujeme pozornost jen na své okolí, přestože jsou to naši nejmilejší, bez toho, aniž bychom se ladily pravidelně na sebe.
Řeknu vám dopředu jedno malé tajemství... v rodičovství je jediná jistota, a to, že něco pokazíme (v původní ostřejší verzi to zni lépe ;)) ...takže dokonalost odhoďme v dál, naše děti to stoprocentně potřebují jinak, než jsme si naplánovaly, a rodičovství více než o výchově dětí, je o naši práci na sobě.

Natočeno v rámci festivalu Týden respektu k porodu www.http://respektkporodu.cz/

Ukázka:

0 komentářů

Nahoru