Mužská a ženská výchova chlapců a dívek doma i ve škole

Online kurz z kategorie: Vzdělávání

Mužská a ženská výchova chlapců a dívek doma i ve škole
Lektor: Pavel Kraemer2
Natočeno: 22.02.2019, Studio ITAKA
Délka: 94 min
přehrát zdarma

Pavel Kramer a jeho hosté - Táta parťák a Míša Dašková

Povídání o tom, jaké to je vychovávat děti doma i ve škole.  Jaké je to být tátou a ve svobodě vychovávat své děti, jaké je to být učitelkou v svobodně laděné intuitivní škole. 

Co to vlastně znamená svobodná výchova? Má svoboda nějaké přirozené hranice? Pokud ano, kde tyto hranice hledat? V základních principech slušnosti nebo spíše uvnitř sebe, ve vlastní duši? 

V čem se liší mužský a ženský přístup k výchově? Jak vidí holky a jak kluky? V čem potřebují kluci jiný přístup než holky?

Proč se zvlášť v tomto věku klasická škola vůbec ale vůbec nehodí pro kluky? Co by potřebovali, co jim schází? V čem fungují jinak a jak tomu přizpůsobit výchovu a školu? A co holky, proč se tak dobře přizpůsobují škole? Je to pro ně skutečně výhra?

Táta parťák vystudoval informatiku na Masarykově univerzitě v Brně a působí jako konzultant a analytik na volné noze. Je otcem dvou dětí a ve svém stejnojmenném blogu se zabývá tématy výchovy bez poražených a svobodného učení. Je členem iniciativy Svoboda učení, se kterou prosazuje myšlenky dobrovolnosti ve vzdělávání. Účastní se jako řečník konferencí o vzdělávání a besed o výchově. Časopisem Forbes byl zařazen mezi 18 inspirativních osobností roku 2018.

Michaela Dašková je duší umělkyně, zpívá, maluje a hraje divadlo. Učila několik let VV na klasické základní škole. Pak byla díky náhodnému setkání na pražském InoEduFestu pozvána na ZŠ Letohradskou, kde se vyučuje podle waldorfské a intuitivní pedagogiky. Stala se   třídním učitelkou 1.třídy, kterou dovedla do konce 3.třídy. Paralelně vystudovala tříletý seminář intuitivní pedagogiky. V současné době učí výtvarnou výchovu na víceletém gymnáziu v Praze.

Víe přednášek najdete na www.akademie-sobestacnosti.cz

Více infomací na www.inovativnivzdelavani.cz

Tyto diskuze natáčíme zdarma. Pokud se Vám tyto diskuze líbí a chcete podpořit jejich natáčení, tak můžete poslat Váš příspěvek na náš transparentní účet 2300612593/2010 a do poznámky můžete napsat Pavel Kreamer

Nebo se můžete stát členy Akademii soběstačnosti a získat přístup k více jak 300 online přednáškám http://www.akademiesobestacnosti.cz/registration.php

Ukázka:

Další videa lektora

0 komentářů

Nahoru