O učení na učňáku

Online kurz z kategorie: Vzdělávání

O učení na učňáku
Lektor: Pavel Kreamer
Natočeno: 08.02.2019, Studio ITAKA
Délka: 110 min
přehrát zdarma

Besedy Pavla Kraemera a jeho hostů

Zajímavá realita učňovského školství, která by měla zajímat každého v podání Veroniky Dittrichové a Andrey Svobodové.

Poutavé vyprávění dvou učitelek vám pomůže si představit svět hned za rohem, kam jinak nikdy ani nezabloudíte. 

Andrea Svobodová vystudovala anglický jazyk a literaturu na pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Odmaturovala na SOŠ Obalové techniky Štětí v oboru Grafický design a obalová technika a rok učila na Střední odborné škole technické a zahradnické v Lovosicích. Svou zkušenost popsala v rozhovoru Jak se z bystrých kluků stávají skladníci, nebo spíš nezaměstnaní. „Ve škole na ně kašlou,“ říká učitelka angličtiny na SOU, který vyšel na www.rodicevitani.cz a měl velký ohlas, za pár dní si ho přečetlo 100 000 lidí a Andrea tím dočasně proslavila téma i sebe. I ve škole, ve které učila… V současnosti je Andrea soukromou lektorkou angličtiny.

Veronika Dittrichová vystudovala střední průmyslovou školu stavební v Opavě a pak češtinu a křesťanskou výchovu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Poté žila rok v Londýně. Má šestnáct let učitelské praxe, částečně přerušené mateřskou dovolenou s dvěma dětmi.  Vyučovala na Střední odborné škole třineckých železáren a na SOŠ potravinářské, obchodu a služeb v Brně „na Charbulce“Nyní působí na základní škole Kopernikova v Třinci, která je takzvanou čtenářskou školou. 

"Vlastně jsem vždycky chtěla učit spíš na střední. Než jsem přišla do Třince, šest let jsem učila budoucí kuchaře a číšníky na SOŠ potravinářské, obchodu a služeb v Brně „na Charbulce“ a bylo to fajn. Třineckou štaci na „Kanadě“ mi ale otrávilo vedení, mělo špatné priority. "

Více infomací o Besedách Pavla Kraemera a dalších aktivitách najdete na www.inovativnivzdelavani.cz

Více infomací na www.inovativnivzdelavani.cz

Víe přednášek najdete na www.akademie-sobestacnosti.cz

Tyto diskuze natáčíme zdarma. Pokud se Vám tyto diskuze líbí a chcete podpořit jejich natáčení, tak můžete poslat Váš příspěvek na náš transparentní účet 2300612593/2010 a do poznámky můžete napsat Pavel Kreamer

Nebo se můžete stát členy Akademii soběstačnosti a získat přístup k více jak 300 online přednáškám http://www.akademiesobestacnosti.cz/registration.php

 

Ukázka:

0 komentářů

Nahoru