Stavba Superadobe restaurace v Malajsii

Online kurz z kategorie: Bydlení

Stavba Superadobe restaurace v Malajsii
Lektor: Patrik Fojt
Natočeno: 05.03.2014, Creative Gate
Délka: 49 min
přehrát zdarma

Zkušenosti se stavbou domů technikou Superadobe.

Patrik Fojt se podělil o své mnohaleté zkušenosti se stavbou domů z přírodních materiálů - hlína, sláma a dřevo. Dozvíte se jaké jsou výhody a nevýhody využití přírodních materiálů pro stavbu domů.
Patrik Fojt patří k nejvýraznějším osobnostem přírodního stavitelství u nás. Byl přítomen u většiny našich významných staveb využívajících alternativní přírodě blízké technologie, a to od počátků tohoto trendu u nás v roce 1996. Podílel se na stavbách hliněných kulatých domů technologií Superadobe u Jardy Duška v Jetřichovicích a v Malajsii. Staví na sociologicko-ekologických principech směřujících k recyklovatelnosti staveb, využívání místních zdrojů, lepšímu přizpůsobení staveb životnímu stylu obyvatel a v neposlední řadě ekonomické dostupnosti staveb pro mladé rodiny. Jako alternativní stavitel pracoval i ve Francii a v Malajsii
http://www.prirodnistavitel.cz
 

Další videa lektora

Stavba pece na pizu
Stavba pece na pizu
Natočeno: 05.03.2014
více
Stavba superadobe domečku Jaroslav Duška
Stavba superadobe domečku Jaroslav Duška
Natočeno: 05.03.2014
více
Dřevěné a slaměné stavby
Dřevěné a slaměné stavby
Natočeno: 05.03.2014
více

1 komentář

  • Antonín Havránek

    Antonín Havránek 23.11.2019 22:59:03

    Hlavně nestavte s Patrikem Fojtem, pod barák nám nedal hydroizolaci, zelená střecha nám spadla, terasu nedodělal, úplně popraskané stropy, nedal takové ty pasky mezi okna, chybí nám kamna, okapy, fasáda, schodiště. Při kolaudaci utekl, nepředal nám rozpočet prací, zaměstnával všechny na černo ale tvrdil, že jsou na stáži. Podlahu položil ---ach, smutné ani už psát nebudu. Jen třeba nešli otevřít balkonové dveře, protože podlaha byla vysoko :-(. Je toho opravdu hodně co podělal .... a těch lží. Pozor má skvělou vlastnost, dokáže všechno okecat. Prosím dejte ho pryč s referencí, protože to nedává smysl.....\r\nPokud nevěříte, klidně mi zavolejte 774/972378, pošlu Vám posudek odborníka.
    :
Nahoru